Fotovoltaika v Itálii stále vzkvétá, šetřílkové však mohou narazit na přísné tamní zákony

Zájem českých investorů o realizaci projektů solárních parků ve slunné Itálii stále narůstá. Důvod je prostý, fotovoltaika je nyní v Česku mrtvý obor, na Slovensku také pozvolna uvadá. V rámci investic do výroby energie z italského slunce se však začínají objevovat první „šetřílkové“, kteří chtějí mít investici za každou cenu nejlevnější. Usilují například o nákup fotovoltaických projektů, s tím, že si samotnou výstavbu elektráren obstarají sami. Pokud možno s využitím levné pracovní síly z východu. Narážejí však na velmi přísnou italskou legislativu.
Stáhnout soubor 41_HiTechSolar_Press_Release_Fotovoltaika_v_Italii_vzketa
(PDF - 385 kB)

Slovensko se dokázalo poučit z chyb českého solárního byznysu

Chytrému napověz, hloupého kopni. Toto přísloví dobře vystihuje srovnání vývoje českého a slovenského fotovoltaického trhu. Zatímco se naši východní sousedi dokázali poučit ze špatného nastavení tuzemských podmínek pro solární byznys, Česko nyní dostává jeden kopanec za druhým. Slovenští zákonodárci byli paradoxně díky našim chybám schopni rozvoj nového ekologického oboru lépe regulovat od samého počátku. V krátkém časovém horizontu dokázali eliminovat boom velkých solárních projektů. Zatímco tuzemské fotovoltaice a projektům nad 30 kWp definitivně odzvonilo, Slovensko má reálnou šanci na její rozvoj. Zejména v rámci malých střešních instalací.
Stáhnout soubor 40_HiTechSolar_Press_Release_Slovensko_se_poucilo_z_chyb_ceskeho_solarniho_byznysu
(PDF - 460 kB)

Itálie opět láká investory do solárního byznysu

Pesimistické předpovědi o odlivu mozků a investorů kvůli neutěšené situaci v rámci českého fotovoltaického trhu se začínají naplňovat. Zkušené firmy z oboru zvedají kotvy a své know-how uplatňují v zahraničí, kde jsou pro solární byznys nastaveny příznivější podmínky. Výhodná legislativa pro rozvoj fotovoltaiky stále platí například v Itálii. Svůj první 1MWp projekt solárního parku v jihoitalské Puglii právě dokončila společnost HiTechSolar, průkopník na českém fotovoltaickém trhu.
Stáhnout soubor 39_HiTechSolar_Press_Release_Italie__laka_investory_do_solarniho_byznysu
(PDF - 388 kB)

Co čeká fotovoltaiku v roce 2011?

Odvolávám, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil. Podle známého výroku z pohádky postupovala v letošních rozhodnutích ohledně solárního byznysu i naše vláda. Bohužel v tomto případě nešlo o vítězství dobra nad zlem. V průběhu roku naši zákonodárci dali fotovoltaice do vínku dárek ve znamení zákazů, poplatků, srážek a zrušení všech výhod souvisejících s tímto oborem. Posledním hřebíčkem do rakve je zavedení 26% srážkové daně na fungující projekty. Senát ho schválil 8.12. 2010. A to byly silvestrovské předpovědi pro rok 2010 pohádkově optimistické…V roce 2011 solární trh zřejmě čekají chuťovky v podobě likvidace firem, propouštění zaměstnanců a nezájmu dodavatelů a investorů.
Stáhnout soubor 38_HiTechSolar_Press_Release_Co_ceká_fotovoltaiku_v_roce_2011
(PDF - 431 kB)

Česká fotovoltaika je v zahraničí odstrašujícím příkladem

Zahraniční investoři do solární energie a dodavatelé komponentů nechápavě kroutí hlavami nad vývojem českého fotovoltaického trhu a výstřelky naší vlády. Řada z nich dokonce tvrdí, že se naše země stala učebnicovým příkladem absurdní a nesmyslné likvidace vzkvétajícího ekologického oboru. Investoři, kteří zvažovali spolupráci s tuzemskými firmami, ustupují od svých záměrů. Nemají jistotu dodržení smluvních podmínek, jako v případě následného 26% zdanění fungujících projektů. Dodavatelé přestali s českým trhem v roce 2011 počítat.
Stáhnout soubor 37_HiTechSolar_Press_Release_Ceska_fotovoltaika_odstrasujicim_prikladem
(PDF - 382 kB)

České fotovoltaice zvoní umíráček

Osud tisíců firem zapojených v řetězci dodavatelů a stavitelů nikoho
nezajímá
Uherské Hradiště, Praha, 2.11. 2010
Smršť krachujících firem, masivní propouštění zaměstnanců, odliv mozků,
nezájem investorů, velké problémy dodavatelů a nakonec snadná kořist pro
německé a čínské firmy. Toto není aktuální dušičkový scénář
katastrofického filmu. Bohužel jde o reálné prognózy vývoje českého
fotovoltaického trhu. Odborníci dokonce prorokují zánik tohoto nového
oboru. Důvodem je návrh Energetického regulačního úřadu (ERÚ) o výši
výkupních cen pro výrobu solární energie v roce 2011. Spíše než o výši cen
je v tomto případě vhodné hovořit o jejich extrémní „níži“.
„Nové cenové rozhodnutí pro rok 2011 je hluboko pod cenou, za
Stáhnout soubor 36_HiTechSolar_Press_Release_Fotovoltaice_zvoni_umiracek
(PDF - 240 kB)

Je solární energie nepřítelem českých domácností?

Uherské Hradiště, Praha 22.10. 2010
V poslední době nás média ze všech stran bombardují zprávami, jak si kvůli využití obnovitelných zdrojů energie budeme muset všichni utáhnout opasky. Výsledkem této mediální palby je nenávist veřejnosti vůči všemu, co souvisí s výrobou čisté elektrické energie. Nejhůře si v pomyslném měřítku popularity momentálně stojí solární energie. Tato situace je však nepovedeným dílem české vlády, jejíž neuvážená rozhodnutí jdou z extrému do extrému.
Stáhnout soubor 35_HiTechSolar_Press_Release_Je_solarni_ energie_nepritelem_domacnosti
(PDF - 94 kB)

HiTechSolar míří na dálný východ

Uherské Hradiště 20.9.2010
HiTechSolar, renomovaná česká společnost sídlící v Uherském Hradišti a působící v oblasti výstavby fotovoltaických elektráren na klíč, rozšířila své teritorium podnikatelských aktivit směrem na východ.

Ředitel společnosti Vladimír Mléčka a David Vašát, produktový manažer, na počátku srpna 2010 navštívili Indii, aby podepsali kontrakt o spolupráci s výrobcem solárních modulů, společností Synergy Renewable Energy Ltd., která sídlí v Kalkatě. Indie se stává novým světovým fenoménem v oboru fotovoltaiky v době, kdy se evropský solární trh jeví méně atraktivním a dříve či později také omezeným teritoriem k udržení setrvačnosti podnikatelských zájmů v rozsahu, na jaký jsme byli zvyklí ještě v nedávné minulosti
Stáhnout soubor 34_HiTechSolar_Press_Release_Mirime_na_dalny_vychod
(PDF - 244 kB)

Firmy z oboru fotovoltaiky krachují, zvyšuje se počet podvedených zákazníků

Uherské Hradiště, Praha 26.8.2010
Nepříznivé změny legislativy a pozastavení připojování fotovoltaických systémů si vybírají první daň. Řada firem, jejichž hlavní činností je výstavba solárních elektráren, krachuje. Roste počet případů, kdy nepoctivé společnosti uzavřou se zákazníky smlouvy, projekty však již nejsou schopny dokončit. Zákazníci mnohdy přicházejí o veškeré vložené investice.
Stáhnout soubor 33_HiTechSolar_Press_Release_Podvodne_firmy_fotovoltaika
(PDF - 237 kB)

Zdražování solárních technologií bude pokračovat, řada firem proto kupuje levné zmetky

Uherské Hradiště, Praha 30.7. 2010
Komponenty potřebné k výstavbě solárních elektráren jsou stále dražší. V řadě zemí EU právě vrcholí boom ve výstavbě solárních elektráren. Dochází tedy k převisu poptávky nad nabídkou. Nepříznivý vývoj cen fotovoltaických systémů je také přičítán na vrub celkové zadluženosti států EU. Kvůli ekonomické krizi v Řecku, Španělsku a Itálii dochází k poklesu kurzu euro - dolar. Řada významných výrobců solárních technologií, především asijských, je však produkcí vázána na dolar.
Stáhnout soubor 32_HiTechSolar_Press_Release_Zdrazovani_komponentu
(PDF - 28 kB)

Výmysly úředníků způsobí odliv producentů solární energie do zahraničí a ekonomické ztráty

Ze dvou tisícovek tuzemských firem přežijí jen desítky

Uherské Hradiště, 7.6. 2010
Producenti sluneční energie nemají nyní na růžích ustláno. Úředníci jim hází klacky pod nohy nepříznivými změnami legislativy. Vážní zájemci o investice do fotovoltaiky, kteří nestihli využít „zlatých časů“ solární energetiky, svoji pozornost začínají obracet k zahraničním trhům. Důvodem je nejasný postoj české vlády a institucí k dalšímu vývoji tohoto oboru. Kvůli obstrukcím úřadů zvedají kotvy a opouštějí české břehy také investoři a firmy zabývající se realizací solárních projektů na klíč. Své know - how přesouvají do zahraničí, kde pro výrobu čisté energie ze slunce platí příznivější legislativní podmínky.
Stáhnout soubor 31_HiTechSolar_Press_Release_Odliv_investoru_do_zahranici
(PDF - 238 kB)

Německo utiskuje český fotovoltaický trh

Uherské Hradiště, Praha 25. 5. 2010
Velký nedostatek komponentů trápí české producenty solární energie. Rádi by stavěli nové sluneční elektrárny, nemají však z čeho. Dodavatelé fotovolaických systémů upřednostňují zásobování německého trhu, světové solární velmoci. Ostatní státy EU přicházejí na řadu až po pokrytí objednávek západních sousedů.
Stáhnout soubor 30_HiTechSolar_Press_Release_Nemecko_utiskuje_cesky_FV_trh
(PDF - 238 kB)

Fotovoltaické žně končí, u stolu zůstanou jen ti nejlepší

Zkušení hráči vnímají současný stav jako vyčištění fotovoltaického záhonu od plevy!

Uherské Hradiště, Praha, 7. 5. 2010
Fotovoltaický blázinec, boom sluneční energie, enormní nárůst počtu solárních provozoven, těmito slovy odborníci prorokovali vývoj fotovoltaiky v roce 2010. Byly jejich prognózy mylné? Začátek roku byl pro investice do výroby solární energie skutečně velmi výhodný. Ceny komponentů se rapidně snížily a výrazně se zkrátila doba návratnosti investic. Solární žně však netrvaly dlouho. V únoru je zmařily distribuční společnosti, které přestaly udělovat kladná stanoviska k žádostem o připojení nových solárních elektráren. Zkušení hráči na fotovoltaickém trhu toto opatření vnímají jako boj, ve kterém přežijí jen ti nejlepší. Spekulanti a firmy, kteří se na solárním boomu chtěli rychle přiživit, pravděpodobně skončí.
Stáhnout soubor 29_HiTechSolar_Press_Release_Fotovoltaicke_zne_konci
(PDF - 246 kB)

Italské slunce přináší první fotovoltaické ovoce

Uherské Hradiště, 3. 5. 2010
Italské slunce přináší českým investorům první ovoce v podobě zakoupených projektů solárních parků připravených k realizaci. Do jihovýchodní Puglie míří stále vyšší počet zájemců o výstavbu solární elektrárny. Lákají je výhodné právní, klimatické a finanční podmínky. Italská technická studia navíc nyní přicházejí s novinkou, a to instalací fotovoltaických elektráren na střechách skleníků. Tento typ instalací je pro investory finančně velmi zajímavý. Italský zákon totiž garantuje vyšší výkupní cenu než v případě klasických pozemních či střešních instalací panelů.
Stáhnout soubor 28_HiTechSolar_Press_Release_Italske_slunce_prinasi_ovoce
(PDF - 237 kB)

Má erupce sopky na Islandu dopad na produkci solárních elektráren?

Loňský výbuch vulkánu na Aljašce snížil výrobu energie až o 15%

Uherské Hradiště, Praha 23.4. 2010
Zprávy o nedávném výbuchu vulkánu na Islandu se objevily snad ve všech médiích. Sopečná erupce ovlivnila řadu oblastí lidské činnosti, z nichž nejvíce diskutované bylo omezení letecké dopravy. Pesimistické předpovědi hovoří o několikaměsíčním trvání těchto erupcí. Tato skutečnost by se velmi negativně mohla projevit také v poklesu produkce solárních elektráren v Česku. Odborníci na fotovoltaiku srovnávají změny po loňském výbuchu sopky na Aljašce, kdy zaznamenali snížení výroby energie až o 15%.
Stáhnout soubor 27_HiTechSolar_Press_Release_Erupce_sopky
(PDF - 236 kB)

Fotovoltaická elektrárna v Ostrožské Lhotě třikrát převálcovala konkurenci

Uherské Hradiště 9. 2. 2010
Trojnásobné vítězství, ekologická osvěta veřejnosti a výborná reprezentace Mikroregionu Ostrožsko. To jsou tři důvody k radosti provozovatelů fotovoltaické elektrárny Ostrožská Lhota, která se stala superšampiónem 6. ročníku soutěže Solární liga. Konkurenční elektrárny porazila hned ve třech kategoriích z celkových šesti.
Stáhnout soubor 26_HiTechSolar_Press_Release_Vitez_solarni_ligy
(PDF - 237 kB)

Levně pořízené solární panely jsou velkým rizikem podnikání

Uherské Hradiště, Praha 20.1.2010
Lehce nabyl, lehce pozbyl. Toto známé rčení se může stát realitou řady producentů solární energie, kteří se snaží za každou cenu ušetřit nákupem co nejlevnějších technologií. Pořízení linky na výrobu fotovoltaických panelů není dnes složité. Výrobcem panelů se s trochou nadsázky může stát kde kdo. Bohužel této neodborné „garážové“ výrobě také často odpovídá kvalita panelů a následný výkon elektráren.
Stáhnout soubor 25_HiTechSolar_Press_Release_Levne_panely_se_nevyplaci
(PDF - 239 kB)

Producenti solární energie mohou letos volit mezi českým a slovenským sluncem!

Uherské Hradiště, Praha 19.1.2010
Čeští investoři do čisté energie ze slunce si začínají mnout ruce. Mají dokonce dvojnásobný důvod k radosti. Prvním z nich je skutečnost, že se fotovoltaika bude i nadále v tomto roce hřát na výsluní energetického průmyslu. Zájemci o výstavbu solární elektrárny mají totiž letos poslední šanci využít výhodných podmínek, při kterých zůstane zachován stávající režim výkupních cen. Tedy jejich plánované snížení pouze o 5%. V této souvislosti očekávají odborníci v roce 2010 doslova solární blázinec. Dalším důvodem k oslavám producentů sluneční energie je nedávné otevření slovenského fotovoltaického trhu. Zkušení čeští podnikatelé se nyní chystají ke vpádu na slovenské solární pole neorané.
Stáhnout soubor 24_HiTechSolar_Press_Release_české_nebo_slovenske_slunce
(PDF - 239 kB)

Italské slunce přitahuje české investory

Uherské Hradiště, Praha 6.1.2010
Stále větší počet českých producentů čisté energie ze slunce míří do jihoitalské Puglie. Přitahují je především výhodné legislativní a klimatické podmínky pro fotovoltaický trh. Investory láká krátká doba návratnosti vložených investic, dlouhodobý státem garantovaný výkup vyrobené energie a rozsáhlé pozemky připravené k výstavbě fotovoltaických parků. Odborníci očekávají, že v roce 2010 počet zájemců o výstavbu solárních elektráren v jižní Itálii ještě vzroste.
Stáhnout soubor 23_HiTechSolar_Press_Release_Italske_slunce_přitahuje_ceske_investory
(PDF - 240 kB)

Jaký bude fotovoltaický rok 2010?

Odborníci očekávají v příštím roce solární blázinec

Uherské Hradiště, Praha 23.12.2009
Vysoký nárůst počtu zájemců o výstavbu solárních elektráren očekávají v roce 2010 odborníci na fotovoltaiku. Důvodem je poslední možnost investorů využít garance výkupní ceny za stále ještě výhodných podmínek. Vláda totiž koncem listopadu schválila novelu zákona o podpoře výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů energie. Výsledkem je mimo jiné pozitivní skutečnost, že v příštím roce zůstane zachován stávající režim výkupních cen, tedy jejich plánované snížení pouze o 5%.
Stáhnout soubor 22_HiTechSolar_Press_Relese_Jaky_bude_FV_rok_2010
(PDF - 238 kB)

Pohltí zkušení čeští investoři slovenský fotovoltaický trh?

Uherské Hradiště, Praha 23.11.2009
Solární energie v plenkách, tak lze momentálně označit vývoj slovenského fotovoltaického trhu. Ostřílení čeští investoři, kteří s výrobou elektrické energie ze slunce mají zkušenosti z tuzemských projektů, se chystají ke vpádu na slovenské solární pole neorané. U našich východních sousedů totiž od září platí zákon na podporu výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů.
Stáhnout soubor 21_HiTechSolar_Press_Relese_Vývoj_FV_na_Slovensku
(PDF - 241 kB)

Je budoucnost fotovoltaiky v Česku skutečně černá?

Uherské Hradiště, Praha 6.11. 2009
Nad fotovoltaikou se stahují mračna, konec rozvoje solárních elektráren v Česku a další podobné negativní informace o vývoji výroby elektřiny ze slunce se nyní dozvídáme z tuzemských médií. Stále častěji se hovoří o chystaném rapidním poklesu výkupní ceny. Domácnosti a podnikatelé, kteří zvažují investici do fotovoltaického systému, se zatím nemusejí výrazného znevýhodnění tohoto oboru obávat. Investice do výroby solární energie jsou stále trefou do černého.
Stáhnout soubor 20_HiTechSolar_Press_Release_Vývoj_fotovoltaiky_CR
(PDF - 241 kB)

Výstavba solárních elektráren ve slunné Itálii

Nechte si postavit fotovotaickou elektrárnu tam, kde svítí slunce

Uherské Hradiště 10.8.2009
Místo, kde po celý rok nepřetržitě svítí slunce, neprší a nesněží. Krátká doba návratnosti vložených investic, dlouhodobý státem garantovaný výkup vyrobené energie. Rozsáhlé pozemky, které jsou za velmi výhodných podmínek připraveny k výstavbě fotovoltaických parků. Každý, kdo uvažuje o pořízení vlastní solární elektrárny o takových možnostech jistě nejednou snil. Přestože se tyto myšlenky mohou jevit jako ze světa sci-fi, takové místo skutečně existuje. Je jím slunná jižní Itálie.
Stáhnout soubor 19_HiTechSolar_Press_Release_Výslavba_FVE_v_Itálii
(PDF - 247 kB)

Rekordně slunečný duben 2009

Výkony solárních elektráren lámaly rekordy, výkyvy počasí potvrdily globální oteplování

Ostrožská Lhota 1. května 2009
Extrémně slunečné dubnové počasí zapsalo do statistik rekordní údaj týkající se elektrické energie vyrobené ze slunce. Nadprůměrnou produkci solárních elektráren však zastínila skutečnost, že tyto abnormální výkyvy počasí opět potvrdily vědecké studie o globálním oteplení naší planety.
Stáhnout soubor 18 HiTechSolar Press Release Rekordně slunečný duben 2009
(PDF - 236 kB)

Solární energie se dere na výsluní energetického průmyslu, statistiky z loňského roku předčily očekávání odborníků!

Enormní nárůst počtu solárních zdrojů v České republice v loňském roce šokoval odborníky, rok 2009 má být ještě úspěšnější!

Uherské Hradište 11.3.2009
Šetrná ekologická energie ze slunce si získává stále větší počet příznivců, investorů a uživatelů. Odborníci se shodují, že fotovoltaika je na počátku obrovského rozkvětu a v dohledné době se bude hřát na výsluní energetického průmyslu. Počet využívaných solárních zdrojů v České republice každoročně velmi rychle narůstá. Statistiky Energetického regulačního úřadu z loňského roku hovoří o nečekaném skoku instalovaného výkonu solárních elektráren, který se zvýšil až šestnáctinásobně. Počet provozoven sluneční energie vzrostl o více než pět set procent! Pro letošní rok jsou prognózy také velmi příznivé. Společnosti, které v oboru fotovoltaiky podnikají si začínají mnout ruce.
Stáhnout soubor 17 HiTechSolar Press Release Solární energie se dere na výsluní energetického průmyslu
(PDF - 242 kB)

Nesouhlas s výkupní cenou energie na rok 2009

Společnost HiTechSolar s.r.o. z Uherského Hradiště se připojuje k intervenci ostatních investorů k rozhodnutí Energetického regulačního úřadu snížit výkupní ceny ze solárních zdrojů o 5 % počínaje lednem 2009.

„Regulaci, respektive snížení výkupní ceny elektřiny ze solárních elektráren považujeme za nešťastný akt, ekonomicky neopodstatněný a ohrožující další rozvoj fotovoltaiky v naší zemi,“ sdělil Vladimír Mléčka, ředitel HiTechSolar, s.r.o. „V současné době má naše společnost HiTechSolar rozpracovanou celou řadu projektů, včetně vlastních. Ty, než dospějí k jejich závěru, musí projít několikaměsíční – někdy i více než roční - fází od úvodních příprav až k samotné realizaci, respektive výstavbě solární elektrárny, jejíž celkové náklady se dnes běžně pohybují v desítkách či stovkách milionů korun. Rozhodnutí o snížení výkupní ceny na rok 2009 o 5 % přináší s sebou negativní důsledky, které vážně ohrožují ekonomiku již rozběhnutých projektů“ míní ředitel uherskohradišťského podnikatelského subjektu.
Stáhnout soubor 16 HiTechSolar Press Release Nesouhlas s výkupní cenou energie na rok 2009
(PDF - 230 kB)

Solární elektrárna v Ostrožské Lhotě vyrobila 711 MWh v prvním roce provozu

Solární elektrárna společnosti HiTechSolar, s.r.o. v Ostrožské Lhotě má za sebou již rok plného provozu na jejím prvním bloku, k němuž byl o několik měsíců později připojen také druhý blok, spuštěný v průběhu měsíce května 2008. V současné době se na území Ostrožska nachází největší fotovoltaická elektrárna ve střední Evropě o celkovém výkonu přes 1,6 MWp, jejíž roční výroba bude dosahovat 1 600 MWh elektrické energie.
Stáhnout soubor 15 Press Release Solární elektrárna v Ostrožské Lhotě vyrobila 711 MWh v prvním roce provozu
(PDF - 159 kB)

Spuštěním druhého bloku v Ostrožské Lhotě byla dokončena solární elektrárna o výkonu 1,6 MWp

Po necelém roce od dokončení první etapy 702 kWp solárního komplexu v Ostrožské Lhotě společnost HTechSolar, s.r.o. dostavěla v těchto dnech také druhý jeho blok o instalovaném výkonu 920 kWp. Po provedení revize, ověřovacích zkoušek a uvedení zmiňovaného bloku do zkušebního provozu bylo dokončené dílo předáno jeho investorovi, společnosti Solinvest, s.r.o., přičemž obci Ostrožská Lhota byl opět navrácen její jedinečný primát. V jejím katastru se nachází největší fotovoltaická elektrárna ve střední Evropě o celkovém výkonu přes 1,6 MWp, což za jeden kalendářní rok představuje 1.600 MWh.
Stáhnout soubor 14 HiTechSolar Press Release Spuštěním druhého bloku v Ostrožské Lhotě byla dokončena solární elektrárna o výkonu 1,6 MWp
(PDF - 235 kB)

Solární elektrárna v Opatově slaví rok provozu

V dubnu 2006 byla v obci Opatov dokončena dostavba fotovoltaické elektrárny firmy HiTech. Solární komplex se nachází na střeše objektu bývalé drůbežárny, který byl po deseti letech nečinnosti zakoupen společností HiTech za účelem výstavby jejího prvního a ve své době vůbec největšího fotovoltaického projektu v České republice. Součástí tohoto projektu byla montáž hliníkové konstrukce, instalace 369 solárních panelů pevně fixovaných ke střeše objektu, instalace deseti měničů napětí, zřízení elektroinstalace a napojení elektrárny na centrální rozvaděč. Celý areál elektrárny je oplocen, monitorován kamerovým systémem a elektronicky zabezpečen.
Stáhnout soubor 13 HiTechSolar Press Release Solární elektrárna v Opatově slaví rok provozu
(PDF - 261 kB)

Solární elektrárna v Ostrožské Lhotě začala vyrábět elektrickou energii

Dnešním dnem společnost HiTechMedia Systems, s.r.o. ukončila první etapu prací na gigantickém solárním projektu u obce Ostrožská Lhota na Uherskohradišťsku. Po provedení revize, ověřovacích zkoušek, připojení čtyřkvadrantních odpočtových hodin byla elektrárna uvedena do zkušebního provozu. Distribuční soustava společnosti E.ON Distribuce, a.s. je tak od dnešního dne posílena o kilowatty zelené energie vyrobené největší fotovoltaickou elektrárnou v České republice. Obec Ostrožská Lhota, která je součástí malebného slováckého regionu, díky snaze společnosti HiTechMedia Systems, s.r.o. získala významný decentralizovaný zdroj na výrobu elektrické energie ze slunce.
Stáhnout soubor 12 HiTechSolar Press Release Solární elektrárna v Ostrožské Lhotě začala vyrábět elektrickou energii
(PDF - 250 kB)

Ostrožská Lhota má největší solární elektrárnu ve střední Evropě

Upevněním posledního solárního panelu s pořadovým číslem 3120 společnost HiTechMedia Systems, s.r.o. dne 15. července 2007 zakončila stavební práce na největší fotovoltaické elektrárně ve střední Evropě. Celkový instalovaný výkon elektrárny nacházející se v katastru obce Ostrožská Lhota se zastavil na úctyhodné hodnotě 702 kWp. Uherskohradišťský investor tak po krátké pauze, vyplněné budováním tohoto díla, opět zaujal prvenství v celkovém instalovaném výkonu solárních panelů na území České republiky.
Stáhnout soubor 11 HiTechSolar Press Release Ostrožská Lhota má největší solární elektrárnu ve střední Evropě
(PDF - 260 kB)

Šanghaj, asijská brána ke slunci

Zástupci společnosti HitechSolar, s.r.o. navštívili nejvýznamnější, s mezinárodní účastí asijský veletrh fotovoltaických technologií SINO-German, který se konal od 11. do 13. května 2007 v čínské Šanghaji.

Veletrh byl organizován Shanghai Energy Resources, Chemical Industry Association, Deutsche Gesellschaft für Technische Zusammenarbeit (GTZ) GmbH, Sino-German International Solar Energy and PV Projects (Shanghai). Celá akce byla zahájena slavnostním ceremoniálem 11. května v Šanghajském středisku pro výstavy a veletrhy.
Stáhnout soubor 10 HiTechSolar Press Release Šanghaj, asijská brána ke slunci
(PDF - 495 kB)

Rekordně slunečný duben

Extrémně slunečné dubnové počasí zapsalo do statistik rekordní údaj týkající se ze slunce vyrobené elektrické energie. Opatovská elektrárna společnosti HiTechMedia Sytems, s.r.o. z Uherského Hradiště vyrobila 9.437 kWh elektrické energie v průběhu měsíce dubna, čímž překonala původní vlastní prognózu o 70 %!

Uspokojivá ekonomická bilance však nabádá k zamyšlení se nad vážnou skutečností, že uvedená čísla jen potvrzují vědecké studie o globálním oteplení planety Země, které s sebou přináší extrémní výkyvy počasí. Ze statistik Hitechu dále vyplývá, že 22. duben byl nejslunečnějším dnem v měsíci se 439-ti vyrobenými kilowatthodinami...
Stáhnout soubor 9 HiTechSolar Press Release Rekordně slunečný duben
(PDF - 508 kB)

Společnost HiTechMedia Systems vypisuje veřejné zakázky

V rámci plánované realizace projektu «Solární elektrárna HiTech 600» společnost HiTechMedia Systems, s.r.o. vyhlásila dne 15. února 2007 na základě zákona 137/2006 sb. dvě veřejné zakázky. Jedná se o projekt zaměřený na využití obnovitelných zdrojů energie, respektive výrobu elektrické energie ze slunce. V katastru obce Ostrožská Lhota ve Zlínském kraji tak v rámci první etapy této výstavby vyroste nová fotovoltaická elektrárna o výkonu 600 kWp...
Stáhnout soubor 8 HiTechSolar Press Release HiTechMedia Systems vypisuje veřejné zakázky
(PDF - 134 kB)

Inaugurace českého solárního megaprojektu

Pokřtěním a připevněním prvního fotovoltaického panelu a za účasti hejtmana Zlínského kraje Libora Lukáše, starosty obce Ostrožská Lhota Antonína Jelénka a dalších hostů byla dnes slavnostně zahájena výstavba největšího fotovoltaického projektu v České republice. Solární park 1,5 MW společnosti HiTechMedia Systems, s.r.o. tak navazuje na předchozí solární opatovský projekt a svým rozsahem se zřejmě na delší čas stane současně největším ve východní Evropě...
Stáhnout soubor 7 HiTechSolar Press Release Inaugurace českého solárního megaprojektu
(PDF - 121 kB)

HiTech buduje Solární park 1,5 MW

Pod názvem solární elektrárna HiTech SLE 1500 byl spuštěn nový projekt výstavby fotovoltaického systému společnosti HiTechMedia Systems, s.r.o. Již ze samotného názvu projektu je patrné, že instalovaný výkon - na české poměry opravdového megaprojektu - dosáhne celkového výkonu 1,5 MWp, tedy pětadvacetkrát vyššího výkonu, než jakým disponuje solární elektrárna v Opatově, kterou firma HiTechMedia Systems, s.r.o. uvedla do plného provozu v polovině července 2006.
Stáhnout soubor 6 HiTechSolar Press Release HiTech buduje Solární park 1,5 MW
(PDF - 128 kB)

Největší systém slunečních kolektorů na území České republiky pracuje naplno

Tři sta šedesát devět solárních panelů opatovské elektrárny firmy HiTechMedia Sytems, s.r.o. z Uherského Hradiště již dva týdny a na plný výkon dodává elektrickou energii do veřejné sítě bez sebemenších technických problémů. Německá technologie o výkonu 60 kW začala přeměňovat dopadající sluneční záření na elektrickou energii právě v sezoně největšího počtu slunných dnů – v letních měsících. Tropické počasí posledních týdnů, pro většinu obyvatel kontinentu úhlavní nepřítel, je pro uherskohradišťského majitele elektrárny příznivou skutečností hlavně z důvodu kompenzování předešlých finančních ztrát...
Stáhnout soubor 5 HiTechSolar Press Release Největší systém slunečních kolektorů na území České republiky pracuje naplno
(PDF - 137 kB)

Největší solární elektrárna v České republice začala vyrábět elektrickou energii

Společnost HiTechMedia Systems, s.r.o. spustila v Opatově na Svitavsku největší solární elektrárnu doposud vybudovanou na území České republiky o instalovaném výkonu 60 kWp. Z důvodu liknavého přístupu a nezájmu společnosti ČEZ elektrárnu připojit v řádném termínu se vedení uherskohradišťské firmy nakonec přeci jen podařilo překonat byrokratické administrativní praktiky tohoto monopolu a právě dnes uvedlo svůj fotovoltaický systém do provozu. Několikaměsíční zpoždění a průtahy ze strany distributora přesto firmě HiTechMedia Systems, s.r.o. způsobily škody v řádu stovek tisíc.
Stáhnout soubor 4 HiTechSolar Press Release Největší solární elektrárna v České republice začala vyrábět elektrickou energii
(PDF - 140 kB)

Monopol brzdí dodávky zelené energie do veřejné sítě

Společnost HiTechMedia Systems, s.r.o. byla ne vlastní vinou donucena odsunout termín spuštění fotovoltaické elektrárny v Opatově na neurčito. Důvodem zpoždění dodávek elektrické energie do veřejné sítě je neustálá snaha přinutit monopolního distributora energie ke splnění si svých závazků vůči vlastníkovi největší solární elektrárny doposud vybudované na území České republiky.
Stáhnout soubor 3 HitechSolat Press Release Monopol brzdí dodávky zelené energie do veřejné sítě
(PDF - 128 kB)

Stavba největší sluneční elektrárny v České republice

Tisková zpráva z průběhu realizace sluneční elektrárny. Společnost HiTechMedia Systems, s.r.o. z Uherského Hradiště v těchto dnech zahájila výstavbu největší sluneční elektrárny na území České republiky. Mnohamilionový projekt s 369 fotovoltaickými panely o celkovém výkonu 60,89 kWp se nachází v soukromém objektu bývalé farmy v obci Opatov na Svitavsku. Délka výstavby sluneční elektrárny je naplánována na 5 týdnů, spuštění a první dodávky elektrické energie do veřejné sítě budou uskutečněny v průběhu měsíce května. Projekt je spolufinancován ze strukturálních fondů Evropské unie.
Stáhnout soubor 2 HitechSolar Press Release Stavba největší sluneční elektrárny v České republice
(PDF - 141 kB)

HiTechSolar s.r.o.
Stojanova 508
686 01 Uherské Hradiště
Česká republika
Telefon 572 554 222
Mobil: 608 448 324
e-mail: obchod@hitechsolar.cz
http://www.hitechsolar.cz